O projektu La Formaggeria Gran Moravia

Prodejní řetězec La Formaggeria Gran Moravia se zrodil ze snahy firmy Orrero nabídnout českému zákazníkovi nový způsob přístupu k nejlepším mléčným výrobkům a sýrům skupiny Brazzale spolu s nejlepšími, vhodně vybranými ingrediencemi italské kuchyně.

Cílem tohoto konceptu je vyplnit mezery na českém maloobchodním trhu, který je téměř výhradně zaměřen na velkoobchodní řetězce a organizovanou distribuci, a chybí struktury, které by zákazníkovi nabídly, prostřednictvím školeného a specializovaného personálu, odpovídající péči díky přímému a osobnímu kontaktu.

Na nakupování nepohlížíme jako na pouhou nutnost, ale jako na příležitost prožít příjemné chvíle při nákupu kvalitních a zdravých potravin za výhodné ceny.

Naplnit toto předsevzetí bylo možné díky silnému postavení firmy Orrero, největšího českého výrobce kvalitních sýrů, a rovněž díky velkým zkušenostem rodiny Brazzale jak v Itálii, tak i ve světě.

Do roku 2007 se firma Orrero soustředila na rychlý a nezbytný průmyslový růst a vývoz. Koncem téhož roku započal pilotní projekt otevřením prvního vlastního obchodu v centru Olomouce.

Na základě této zkušenosti zahájil Roberto Brazzale spolu se svým týmem, který dodnes tvoří ředitel obchodní sítě Claudio La Carbonara a italský architekt Domenico Rocca, projekt zaměřený na vybudování maloobchodní prodejní sítě. Každý detail vybavení byl studován s důrazem na funkčnost a na navození klidného a příjemného prostředí.

Výběr a školení personálu bylo podrobeno přísným kritériím. Sortiment výrobků byl pečlivě vybrán s důrazem na udržení příznivých cen. V neposlední řadě byla vytvořena vlastní značka, která vychází z italské tradice, ale zároveň je i srozumitelná českému zákazníkovi.

Koncem roku 2011 byly otevřené už 3 obchody, v roce 2012 další 4. Sortiment výrobků dodávaných do obchodů přímo ze sýrárny Orrero a z mateřské firmy Brazzale, pod značkami Brazzale, Alpilatte a Zogi, byl rozšířen i o mnoho dalších sýrů a gastronomických specialit přímo od italských výrobců.

Po uvedení řady „Čerstvé z naší sýrárny“ na podzim roku 2012 jsme schopni nabídnout našim zákazníkům čerstvé výrobky, které je možno zakoupit na našich prodejnách již druhý den od výroby. Jedná se o čerstvé máslo prvotřídní kvality, mozzarellu, caciottu, ricottu, giuncatu, syrovátku a další mléčné výrobky vlastní produkce.

Nenechte se zmást elegancí a vytříbeností našich obchodů: La Formaggeria Gran Moravia se nezaměřuje pouze na vyšší střední vrstvy, právě naopak, díky přímému vztahu výrobce – spotřebitel jsou naše ceny na českém trhu bezkonkurenční. Naší filozofií je nabídnout nákup vlastních výrobků v obchodech La Formaggeria výhodněji oproti supermarketům.

[/vc_column_text]

Ocenění

Gran Moravia - Best product 2013
Gran Moravia – Best product 2013
Gran Moravia - Best product 2013 - Media Award
Gran Moravia – Best product 2013 – Media Award
Ricotta Speciale - The best product 2013
Ricotta Speciale – The best product 2013
Ricotta Speciale - The best Innovation 2013
Ricotta Speciale – The best Innovation 2013
Caciotta Stagionata - 2nd place 2013
Caciotta Stagionata – 2nd place 2013
[/vc_column_text]

Certifikáty

Filiera di Montagna

Filiera di Montagna
DOWNLOAD PDF

Filiera Latte Ecosostenibile

Filiera latte ecosostenibile
DOWNLOAD PDF

IFS

IFS
DOWNLOAD PDF

ISO 9001

ISO 9001
DOWNLOAD PDF